ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
edukacja

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

 

Nauka

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum koncentruje się na popularyzowaniu idei poszanowania energii, zwłaszcza w budownictwie. Dzięki licznym wizytom studyjnym organizowanym na terenie naszego Parku, odwiedzający mogą zapoznać się z praktycznymi aspektami budownictwa energooszczędnego i pasywnego oraz zobaczyć szerokie spektrum technologii sektora OZE w codziennej eksploatacji.

Bliska współpraca z jednostkami naukowymi znajduje odzwierciedlenie we wspólnych projektach edukacyjnych, takich jak studia podyplomowe czy szkolenia dla studentów oraz pracowników akademickich, czy naszą intensywną działalność w ramach regionalnej sieci obserwatoriów specjalistycznych, gdzie odpowiadamy za realizacje działań w sektorze zielonej energetyki.

Krzewienie idei poszanowania energii i zrównoważonego rozwoju przekłada się również na nasze szerokie zaangażowanie w różnego rodzaju kampanie promocyjno-edukacyjne, zarówno o zasięgu regionalnym, jak i ogólnokrajowym oraz międzynarodowym.

Jeśli zastanawiasz się nad zorganizowaniem edukcyjnej wizyty studyjnej w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum wraz ze  zwiedzaniem energooszczędnych obiektów Parku, jego laboratoriów i pracowni warsztatowych, dla grupy uczniów, studentów lub innych zainetersowanych tematyką OZE w budownictwie, skontaktuj się z nami e-mailowo:kontakt@euro-centrum.com.pl.

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego
Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego
Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego
Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

 

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

Materiały edukacyjne

Dążymy do tego, aby idee poszanowania energii i zrównoważonego rozwoju były jak najszerzej propagowane w społeczeństwie, dlatego też, oddajemy do Państwa dyspozycji szereg materiałów edukacyjnych opracowanych przez nas lub podmioty współpracujące z grupą Euro-Centrum.

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego
 

Gra internetowa „Dom pełen energii z OZE” to nie tylko zabawa, ale także cenne informacje dla tych, którzy planują wykorzystać w przyszłości zieloną energię w swoim domu. Sprawdź swoją wiedzę i umiejętności w doborze technologii energooszczędnych do danego rodzaju budynku i klimatu. Na najlepszych czeka wycieczka po budynkach Euro-Centrum, w których nowoczesne i energooszczędne rozwiązania działają od kilku lat.  Zachęcamy do wypróbowania swoich sił:

www.graoze.euro-centrum.com.pl

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

Kompleksowy poradnik budownictwa energooszczędnego - krok po kroku, a w nim ankietę wstępną, ważne informacje przydatne przed rozpoczęciem budowy, info o tym, na co zwrócić uwagę podczas trwania inwestycji oraz wiedzę o technologiach i instalacjach dostępnych na rynku.

http://www.poradnik.planergia.pl/

 
Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

Wyłączanie niewykorzystywanych urządzeń w biurze pozwala zmniejszyć zużycie energii do 38%, a gaszenie niepotrzebnego światła to prawie 60% oszczędności. Jak zmienić swoje nawyki, by płacić mniejsze rachunki za prąd, doradza publikacja "Budynki pełne energii". Pomaga ona zrozumieć jak działają budynki energooszczędne korzystające z OZE oraz na co zużywamy najwięcej energii.

Pobierz

Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

Walczymy z niską emisją - „Dziękuję, nie truję” - ogólnokrajowa akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca problemu niskiej emisji, to jedno z przedsięwzięć mających przyczynić się do poprawy sytuacji w naszym kraju dzięki podniesieniu poziomu wiedzy na temat problemu. Akcja ma na celu poszerzyć wiedzę Polaków na temat niskiej emisji, jak również uczulić ich na samo zjawisko i zachęcić do reagowania.

http://www.nie-truje.pl/

 
Działalność edukacyjna Parku Naukowo-Technologicznego

Program Analizator OZE - każdy kto chce budować i mieszkać energooszczędnie, powinien skorzystać z komputerowego programu AnalizatorOZE, który wspomaga dobór i ocenę urządzeń wykorzystujących zieloną energię w budynkach. Użytkownik wybiera instalację do zaopatrzenia budynku w ciepło i energię elektryczną oraz źródła energii odnawialnej. W wyniku analizy i bilansów przedstawiane są ilości energii produkowane przez poszczególne źródła, wielkości nadwyżek i niedoborów energii oraz stopień wykorzystania urządzeń do jej akumulacji. Program posiada tzw. funkcję korzyści, czyli narzędzie służące do prognozowania, pomagające wybrać najkorzystniejsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Pobierz program

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .