ikona
 • icons
 • icons
 • icons
 • spacer
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons
zapowiedzi

> > > 11-maja-DOFE-w-Parku-Informacje-organizacyjne

11 maja DOFE w Parku! Informacje organizacyjne

11 maja DOFE w Parku! Informacje organizacyjne

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum już jutro! Przeczytajcie koniecznie informacje organizacyjne!

11 maja 2018 r. w godzinach 10:00-15:00 czekamy na Was z atrakcjami przygotowanym z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zapraszamy na zwiedzanie jednego z najbardziej ekologicznych budynków w Europie i sztucznego słońca. Ponadto prowadzone będą konsultacje ze specjalistami, którzy podpowiedzą jak pozyskać fundusze i dofinansowania na zielone instalacje w domu, jak założyć swój pierwszy innowacyjny biznes oraz o czym musimy pamiętać, projektując swój energooszczędny dom.

Program:

 • 10:00-15:00 Zapytaj o środki finansowe na OZE: konsultacje z ekspertami

Każdy zainteresowany może zadać konkretne pytania dotyczące technologii energooszczędnych i pozyskiwania funduszy unijnych do wybranego specjalisty.

Zapytaj o to czy warto w twoim domu instalować kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne i inne technologie OZE? Czy to się opłaca? Po ilu latach nakład finansowy się zwróci? Skąd wziąć dofinansowanie?

Ponadto, jeśli masz pomysł na nowoczesny biznes lub prowadzisz własną firmę, chcesz udoskonalić ją innowacyjnymi technologiami, ale nie masz środków finansowych, zapytaj konsultanta o możliwość pozyskania środków na założenie firmy.

Zielona linia:

Dofinansowanie inwestycji energooszczędnych
Patryk Swoboda, tel. +48 501 151 996

Zakładanie innowacyjnego biznesu
Anna Gorczyca, tel. +48 663 966 642

Konsultacje w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum, bud. nr 8
Eksperci:
Beata Piróg – dofinansowanie inwestycji energooszczędnych
Stanisław Grygierczyk – czy warto inwestować w technologie OZE?
Patryk Białas - czy warto inwestować w technologie OZE?
Anna Gorczyca – środki na założenie innowacyjnego biznesu

 • 10:00-14:00 Poznaj OZE na żywo, czyli ekologiczny spacer po Parku

Nadal można zapisać się na zwiedzanie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum. Dostępne zostały terminy 2 wycieczek, o godz. 12:00 i 14:00. Chętnych uczestników prosimy o zgłaszanie się w wyznaczonych godzinach na recepcję budynku nr 8.

Spacer trwa ok. 40 minut. W jego trakcie specjaliści i eksperci od Odnawialnych Źródeł Energii przybliżą historię Parku, ukazując tereny niegdyś zdegradowane, i prezentując niskoenergetyczne budynki Parku. Głównym punktem zwiedzania będzie budynek pasywny, jeden z najbardziej ekologicznych obiektów w Polsce. Uczestnicy poznają działanie technologii energooszczędnych, laboratoriów Parku oraz „sztucznego słońca” jednego z kilkunastu na całym świecie. W trakcie spaceru zadawane będą pytania w obszaru OZE – na najmłodszych i najaktywniejszych uczestników czekały będą małe nagrody.

Elementy zwiedzania:

 • Budynek pasywny – poznanie działania technologii energooszczędnych, takich jak pompy ciepła, kolektory słoneczne i ogniwa fotowoltaiczne, czy sondy geotermalne.
 • Laboratorium do działań w obszarze budownictwa – jak możemy sprawdzić jak materiały, z których wybudowano nasz dom, przetrwają pokolenia?
 • Laboratorium Właściwości Cieplnych Budynków – jak działa kamera termowizyjna w praktyce.
 • Centrum Testowania Systemów Solarnych  – słońce, które świeci bez względu na porę roku i w Polsce tylko w Katowicach – poznanie jego działania.
 • Centrum Szkoleniowe Nowoczesnych Technik Grzewczych – jak i gdzie szkolą się instalatorzy technologii OZE?
   
 • 10:00-12:00 Ekologiczne zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków. Zajęcia pozwolą młodszym dzieciom dowiedzieć się dlaczego warto oszczędzać energię. W Parku zorganizowane zostaną ekologiczne quizy i krzyżówki dla najmłodszych. Młodzież spróbuje swoich sił w projektowaniu budynku energooszczędnego za pomocą GRY OZE. Przewidziane zostały także zajęcia na świeżym powietrzu, m.in. kolorowanie Parku kredą, gra terenowa połączona z  omawianiem zagadnień oszczędzania energii i segregacją śmieci.

KOMPLET UCZESTNIKÓW!!!!

12:00-15:00 Edukacyjny krótki film w technologii 3D. Uczestnicy wycieczki po Parku w trakcie zorganizowanych wycieczek obejrzą 10- minutowy film na temat tego czym jest budynek pasywny i dlaczego tak ważne jest oszczędzanie energii w budownictwie. Film został wykonany w technologii 3D. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na sali, seanse odbywały będą się w maksymalnie 15-osobowych grupach o wyznaczonych godzinach.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .