ikona
 • icons
 • icons
 • icons
 • spacer
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons
zapowiedzi

> > > 1-grudnia-zapraszamy-na-Polsko-Niemieckie-Spotkanie-Eksperckie-

1 grudnia zapraszamy na Polsko-Niemieckie Spotkanie Eksperckie

1 grudnia zapraszamy na Polsko-Niemieckie Spotkanie Eksperckie

W sobotę 1 grudnia 2018 w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum odbędzie się polsko-niemieckie spotkanie eksperckie pt. „Klimat – wspólne dobro, wspólna sprawa” poświęcone zagadnieniom konferencji Szczytu Klimatycznego COP24., wdrożeniem zasad wynikających z tzw. Porozumienia Paryskiego oraz przesłaniu Papieża Franciszka zawartym w Encyklice „Laudato Si”.

Podczas spotkania jego uczestnicy podejmą szerszą dyskusję na temat międzynarodowego wymiaru zmian klimatu, wytyczania dróg jego ochrony i kształtowania polityki klimatycznej na najbliższe lata. Odniosą się także do kwestii transformacji energetycznej w obydwu krajach, w Polsce i Niemczech.

Ramowy program spotkania:

09:30 Powitanie
09:40 W stronę efektywności energetycznej i energii odnawialnej w Polsce
10:00 Studium przypadku: przykład inwestycji w Parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Katowicach-Szopienicach
10:20 Panel dyskusyjny

 • Wymiana doświadczeń na temat transformacji energetycznej w Niemczech i w Polsce:
  regiony węglowe w okresie przejściowym, społeczeństwo i gospodarka
 • ​​Redukcja - Efektywność - Sybstytucja:
  świadomość obywatelska, zmniejszanie zużycia energii, 
  ramy polityczne, obowiązki władz gminnych w zakresie podnoszenia efektywności energetycznej, zapobieganie zanieczyszczeniu powietrza, ochrona wód, zaopatrzenia w energię
 • Rola organizacji kościelnych w promowaniu ekologicznych postaw, kształtowaniu społecznej świadomości

12:30 Przerwa kawowa i networking w atrium / zwiedzanie Parku

Udział w dyskusji zapowiedzieli znamienici goście, specjalizujący się w problematyce prawa, ekonomii, klimatu i energii, wśród nich: prof. dr Andreas Loschel (Uniwersytet w Munster) prof. dr hab. Irena Lipowicz (Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, b. ambasador RP w Austrii), prof. dr hab. Florian Kuźnik (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach); ks. Piotr Brząkalik (proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Katowicach, asystent kościelny Stowarzyszenia Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów Nostra RES).

Uczestnictwo w spotkaniu należy potwierdzić do dnia 28 listopada 2018 na adres: kontakt@euro-centrum.com.pl .
 

Termin: 1 grudnia 2018; godz. 9:30
Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum, ul. Ligocka 103, Katowice, budynek nr 8

Organizatorzy:


 

 

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .