ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
informacje

> > > Lektorzy-DAAD-z-wizyta-w-Parku

Lektorzy DAAD z wizytą w Parku

Lektorzy DAAD z wizytą w Parku

W piątek 24 maja 2019 z wizytą studyjną do Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum przyjechali przedstawiciele niemieckiej centrali DAAD (Deutscher Akademischer Austauschdienst), jednej z największych na świecie organizacji wspierających międzynarodową wymianę akademicką. Spotkanie było okazją do omówienia możliwości współpracy i realizacji wspólnych działań w przyszłości.

Wizyta w Parku została zorganizowana wspólnie z katowickim oddziałem Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Była częścią dłuższego programu odbywającego się pod hasłem: „Górny Śląsk jako region graniczny pomiędzy Niemcami a Polską: historia, kultura, język”. Wzięli w nim udział lektorzy i asystenci językowi DAAD. Pośród licznych spotkań na uniwersytetach i uczelniach wyższych, goście odwiedzili również nasz Park. Poznali jego historię i dotychczasowe zaangażowanie w działalność naukową i edukacyjną. Były też rozmowy o współpracy w przyszłości.

Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) działa od 1925 roku, powstała z inicjatywy pewnego studenta. Od tamtej chwili z jej pomocy skorzystało ok. 2 mln studentów i naukowców, zarówno w Niemczech jak i za granicą. Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej jest obecnie wspólną organizacją niemieckich szkół wyższych i ich studentów.

Swoją działalność na rzecz polsko-niemieckiej współpracy akademickiej DAAD prowadzi nieprzerwanie od 1958 roku. Ze względu na znaczenie tych relacji w 1997 roku zostało założone Przedstawicielstwo DAAD w Warszawie.

Warszawskie biuro stanowi główny punkt kontaktowy dla młodych ludzi z Niemiec, którzy studiują w Polsce, bądź też zamierzają podjąć tutaj studia. Służy też pomocą polskim studentom i naukowcom, którzy planują wyjechać na studia do Niemiec lub chcieliby zrealizować w Niemczech projekt badawczy.

 

 

Wizyta przedstawicieli DAAD

Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Wizyta przedstawicieli DAAD
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .