ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
informacje

> > > Final-slaskiej-Antysmogowej-Ligi-Debat-Oksfordzkich

Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich

Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich

25 października 2017 r. na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum odbył się Finał Śląskiej Antysmogowej Ligi Debat Oksfordzkich. W bitwie na argumenty zmierzyli się przedstawiciele subregionów zachodniego, centralnego i północnego. Debatowali o polityce antysmogowej województwa śląskiego. Zwycięska drużyna pojedzie na wizytę studyjną do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich ma na celu wspomaganie rozwoju oraz uzdolnień licealistów z województwa śląskiego. Wykorzystuje do tego działania edukacyjne, oparte na polityce antysmogowej regionu, określone w uchwale antysmogowej województwa śląskiego. Liga propaguje dialog jako środek konfrontacji poglądów, rozwija zdolności oratorskie oraz integruje różne środowiska.  

Podczas bitwy na argumenty, czteroosobowe drużyny zmierzyły się w dyskusjach o polityce antysmogowej województwa śląskiego. Liga Debat Oksfordzkich odbywała się w dwóch fazach – subregionalnej oraz regionalnej. Do finału zakwalifikowali się uczniowie  II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. Prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim, IX Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Częstochowie oraz IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stanisława Staszica w Sosnowcu.

W decydującym starciu I miejsce zajęła drużyna z Sosnowca, która w nagrodę pojedzie do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie posła Marka Plury. Młodzież z Wodzisławia Śląskiego, za zdobycie II miejsca, pojedzie do Sejmu RP na zaproszenie posłanki Moniki Rosy. Zdobywcy III miejsca zwiedzą gmach Sejmu Śląskiego w towarzystwie radnych – Grzegorza Wolnika, Jarosława Makowskiego i Marty Salwierak.

Śląska Antysmogowa Liga Debat Oksfordzkich była współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Projekt realizowali Fundacja Napraw Sobie Miasto oraz Katowicki Alarm Smogowy. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum jest partnerem i gospodarzem przedsięwzięcia. Patronat honorowy nad cyklem objął Marszałek Województwa Śląskiego Wojciech Saługa.

 

 

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .