ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
informacje

> > > 3S-dzierzawi-data-center-od-Parku-Naukowo-Technologicznego-Euro-Centrum

3S dzierżawi data center od Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum

3S dzierżawi data center od Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum

Grupa 3S i Euro-Centrum Park Naukowo-Technologiczny zacieśniają współpracę. W styczniu spółki podpisały umowę na dzierżawę dominującej części centrum danych, należącego do Parku. Umowa została zawarta na 15 lat i dotyczy nowoczesnego ośrodka o powierzchni 475 m². To już trzecie data center w portfelu 3S. Do tej pory spółka zarządzała dwoma własnymi ośrodkami o pow. 2200 m².

Data Center Parku oddalone jest o ok.10 km od obiektów 3S. Z dwoma innymi ośrodkami 3S Data Center połączone jest infrastrukturą światłowodową. W sumie, Grupa ma już do dyspozycji 2675 m² powierzchni centrum danych i ciągle planuje rozwój.

- To nowy, bardzo dobrze wyposażony obiekt. Dużym atutem jest wysokiej klasy sprzęt i doskonała lokalizacja. Systemowo, dobrze do nas pasuje, możemy świadczyć w nim usługi kolokacji, cloud’a, czy disaster recovery właściwie od zaraz – ocenia Zbigniew Szkaradnik, prezes 3S Data Center S.A.

Data Center Parku zlokalizowane jest w największym budynku pasywnym w Polsce, oddanym do użytku na początku 2014 r. Posiada dwie linie zasilające z dwóch odrębnych punktów, trzy agregaty prądotwórcze o mocy 660 kW każdy oraz chłodzenie bazujące na wodzie lodowej z freecooling-iem. Do kolokacji przeznaczonych jest 76 szaf, 20 wysokiej gęstości o mocy 14 kW, pozostałe po 6 kW. Data Center, jako pierwsze w Polsce, uzyskało certyfikat Uptime Institute Tier III, potwierdzający wysokie standardy bezpieczeństwa, niezawodności i dostępności zagwarantowanej na poziomie 99,982%. 

Grupa 3S jest największym najemcą Parku i bardzo cieszę się, że znaleźliśmy kolejne pole współpracy. Do rozwoju Data Center pozyskaliśmy lidera tej branży na Śląsku, ważnego gracza w kraju. Będziemy aktywnie wspierać ten biznes, będąc przekonanym o szerokim potencjale i wysokich standardach świadczenie usług IT przez naszego partnera. Stale dbamy także o rozwój PNT w kierunku odnawialnych źródeł energii. Te dwa kierunki bardzo dobrze ze sobą współgrają, wspierając ochronę środowiska, oszczędność energii i ekologiczne jej pozyskiwanie– mówi Roman Trzaskalik, prezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum w Katowicach.

Kontakt dla mediów:

Patryk Białas,
Dyrektor Centrum Innowacji i Kompetencji,
E-mail: p.bialas@euro-centrum.com.pl,
Kom. 663-966-040,
Tel. 32 783 43 25.

Park Naukowo-Technologiczny
Euro-Centrum Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103, 40-568 Katowice

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .