ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons

> Zielony-czek-dla-Patryka-Bialasa

Zielony czek dla Patryka Białasa

Zielony czek dla Patryka Białasa

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach od lat przyznaje nagrody dla osób angażujących się w działalność proekologiczną na terenie województwa śląskiego, ludzi którzy z zapałem i energią działają na rzecz ochrony środowiska i poprawy klimatu. Wśród laureatów tegorocznej edycji „Zielonych czeków” znalazł się Patryk Białas, dyrektor Centrum Kompetencji i Innowacji Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum za kierowanie kampanią #czystepowietrze.

Akcja #czystepowietrze ma na celu uświadomienie mieszkańcom Śląska i Katowic jak poważnym problemem jest smog i jak wpływa na nasze zdrowie. Kampania ruszyła w 2016 roku z inicjatywy i pod przewodnictwem Katowickiego Alarmu Smogowego, w powstanie i działalność którego zaangażował się Patryk. Kampania miała dwie fazy. Pierwsza dotyczyła uchwały Rady Miasta Katowice w sprawie działań na rzecz czystego powietrza i zbiórki podpisów w ramach obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców.

Faza druga to działania edukacyjne i popularyzatorskie postawy proekologiczne. Te w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum trwają nieprzerwanie od lat, a od września 2016 roku zyskały mocne wsparcie Patryka i Katowickiego Alarmu Smogowego, który zorganizował  akcje edukacyjne (zajęcia w 3 przedszkolach, 3-miesięczny program edukacyjny w 2 klasach w szkole podstawowej i warsztaty dla 2 klas z liceów ogólnokształcących) oraz akcje uświadamiające w przestrzeni miejskiej (#AirAid, czyli 10 mini koncertów na rzecz czystego powietrza, Taneczny FlashMob w centrum handlowym, happening „#ZalozMaskeLigoniowi”, Muzyczny FlashMob. We współpracy z Polską Zieloną Siecią zorganizował cykl debat oksfordzkich dla katowickich licealistów.

 

Najbliższe wspólne działania odbędą się już 9 czerwca 2017 w ramach XII Forum Nowej Gospodarki, którego tematem przewodnim jest walka ze smogiem i  działania na rzecz czystego powietrza. Przy okazji Forum odbędzie się tradycyjny Piknik Nauki i Kultury, podczas którego oprócz prezentacji naukowych i ciekawych doświadczeń, zaplanowaliśmy możliwość odbycia konsultacji z lekarzami Fundacji Elektrokardiologii Ochojec oraz  spotkania z utytułowanymi lekkoatletami AWF Katowice.

 

Wszystkim laureatom tegorocznej edycji „Zielonych czeków” serdecznie gratulujemy.

Patryk, z Ciebie jesteśmy  dumni!

Zielone czeki, 24.04.2017

Zielone czeki, 24.04.2017
Zielone czeki, 24.04.2017
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .