ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons

> Park-naukowo-technologiczny-i-moldawska-gmina-podejmuja-wspolprace-dla-przyspieszenia-transformacji-energetycznej-w-Ceadir-Lunga

Park naukowo-technologiczny i mołdawska gmina podejmują współpracę dla przyspieszenia transformacji energetycznej w Ceadir-Lunga

Park naukowo-technologiczny i mołdawska gmina podejmują współpracę dla przyspieszenia transformacji energetycznej w Ceadir-Lunga

Wsparcie w postaci know-how, szkolenia dla lokalnych liderów zielonej transformacji oraz pomoc w uruchomieniu pilotażowej instalacji fotowoltaicznej na budynkach publicznych. Oto działania, które w najbliższych miesiącach katowicki Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum będzie podejmował dla przedstawicieli gminy Ceadîr-Lunga w ramach V edycji programu Polish Challenge Fund. Wszystko po to, by wspomóc mołdawskiego partnera w zwalczaniu problemu ubóstwa energetycznego, a także dotarciu do społeczności miasta z informacją o dostępnych możliwościach ograniczania kosztów i stopniowego zmniejszania uzależnienia od dostaw energii z zewnątrz.

Wyzwania transformacji energetycznej są nam dobrze znane. Sami przechodziliśmy tą drogą. Efektywność energetyczna w budynkach i rozwój odnawialnych źródeł energii od początku są naszą misją. Chcemy podzielić się doświadczeniem i wiedzą z naszymi partnerami w gminie Ceadîr-Lunga, by pomóc w rozwoju lokalnego, zielonego i bardziej niezależnego systemu energetycznego” – mówi Roman Trzaskalik, współzałożyciel i wiceprezes Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Projekt będzie trwał do czerwca 2023 roku. W jego realizację mocno zaangażowane jest kierownictwo i przedstawiciele urzędu burmistrza Ceadîr-Lunga, którzy podejmują działania mające na celu łagodzenie skutków kryzysu energetycznego uderzającego w mieszkańców i przedsiębiorstwa.

Na podstawie zebranych danych i przeprowadzeniu konsultacji z mieszkańcami, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem rosnących cen energii. Podjęliśmy decyzję o konieczności przejścia na energię alternatywną, opartą na odnawialnych źródłach energii. W ten sposób chcemy zmienić importowany i wydobywczy system energetyczny na bardziej niezależny i odnawialny, który będzie korzystny także dla naszych mieszkańców. Wierzymy, że współpraca z Euro-Centrum w ramach Polish Challenge Fund pomoże nam ten proces znacząco przyśpieszyć” – mówi Topal Anatoli, burmistrz Ceadîr-Lunga.

Projekt „Jak daleko możemy zajść i jak szybko możemy to zrobić? Przyspieszenie sprawiedliwej transformacji energetycznej w Ceadîr-Lunga” realizowany jest przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) za pośrednictwem Polish Challenge Fund, przy wsparciu finansowym Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Polega na współpracy partnerskiej pomiędzy Parkiem Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum (innowatorem) i gminą Ceadîr-Lunga (partnerem lokalnym) w celu przekazania specjalistycznej wiedzy dotyczącej efektywności energetycznej, zastosowania odnawialnych źródeł energii i technologii oszczędzania energii, które mogą wspierać łagodzenie ubóstwa energetycznego w Ceadîr-Lunga. W części praktycznej projekt obejmuje opracowanie studium wykonalności dla zastosowania odnawialnych źródeł energii w budynkach publicznych Ceadîr-Lunga i nadzór nad jego wdrożeniem.

Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .