ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons

> LCOY2019.-Konferencja-mlodziezy-na-temat-klimatu

LCOY2019. Konferencja młodzieży na temat klimatu

LCOY2019. Konferencja młodzieży na temat klimatu

26 i 27 października 2019 Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum był gospodarzem pierwszej w Polsce Local Conference of Youth, czyli Konferencji Klimatycznej Młodzieży.  Przez dwa dni młodzi ludzie rozmawiali o sprawach klimatu i przyszłości planety. Wymieniali się pomysłami na walkę z kryzysem klimatycznym i nawzajem motywowali do podjęcia działań, aby zapobiec następstwom klimatycznej katastrofy.

Program spotkania był bardzo bogaty. Podczas licznych dyskusji i debat poruszano najbardziej aktualne tematy, takie jak: transformacja energetyczna, smart cities, zrównoważony i odpowiedzialny rozwój czy zwiększanie świadomości na temat oddziaływania na środowisko i zachęcanie do odpowiedzialnego korzystania z zasobów.

Konferencję rozpoczął panel międzypokoleniowy „Różne perspektywy, jeden cel” o zapobieganiu skutkom zmian klimatycznych i znaczącej roli młodzieży w tej kwestii. W części praktycznej wydarzenia odbyły się warsztaty z eko-dziennikarstwa, eko-sztuki, projektowania masek antysmogowych i sesje motywujące do zaangażowania się w działania na rzecz klimatu.

Pierwszą w historii LCOY Poland zorganizowali młodzi aktywiści skupieni wokół organizacji zajmujących się ochroną klimatu. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in.: Stowarzyszenie Narodów Zjednoczonych w Polsce, Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski. Patronami medialnymi byli: Rzeczpospolita i energianews.rp.pl.

Dzięki LCOY, młodzi ludzie mają okazję poznać osoby z podobnymi zainteresowaniami, wymienić się doświadczeniami oraz uczyć się od innych. Ponadto, młodzież ma możliwość dołączenia do międzynarodowej sieci aktywistów, aby współpracować na poziomie lokalnym, krajowym i światowym.

 

Fotorelacja: organizatorzy LCOY Poland 2019

LCOY Poland 26-27.10.2019

LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
LCOY Poland 26-27.10.2019
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .