ikona
 • icons
 • icons
 • icons
 • spacer
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons
 • icons

> Debata-ekspercka-o-zielonym-budownictwie-na-slasku

Debata ekspercka o zielonym budownictwie na Śląsku!

Debata ekspercka o zielonym budownictwie na Śląsku!

Zapraszamy 18 września do udziału w debacie eksperckiej na temat budownictwa i zielonych technologii na Śląsku, w której udział wezmą przedstawiciele administracji samorządowej, biznesu związanego z budownictwem i świata nauki.

Debata pt. "Budownictwo jako element rozwoju gospodarczego województwa śląskiego" jest wspólną inicjatywą Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum oraz Dziennika Zachodniego. Odbędzie się 18 września od godziny 10:00-14:00 w Parku Naukowo-Technologicznym przy Ligockiej 103.

Debacie towarzyszyło będzie otwarcie kolejnego niskoenergetycznego obiektu oraz największej, badawczej instalacji fotowoltaicznej w Polsce zlokalizowanych na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum.

Będzie miała charakter otwartej dyskusji na temat budownictwa i stosowania nowoczesnych technologii w budynkach publicznych, socjalnych i komunalnych, które przyczyniają się do rozwoju infrastruktury miast województwa śląskiego. Debata kierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli administracji samorządowej, spółdzielni mieszkaniowych, przedsiębiorstw związanych z budownictwem, a także mieszkańców. W trakcie kilkugodzinnej dyskusji poruszone zostaną zagadnienia dotyczące obecnego stanu budownictwa na Śląsku i wyzwań związanych z wykorzystaniem nowych technologii w budownictwie energooszczędnym.

W dyskusji udział wezmą przedstawiciele samorządów, biznesu oraz instytucji związanych z budownictwem, a wśród nich m.in.:

 • Kazimierz Karolczak – Członek Zarządu Województwa Śląskiego,
 • Gabriela Lenartowicz- II Wicewojewoda Śląski,
 • Małgorzata Mańka-Szulik - Prezydent Miasta Zabrze, Przewodnicząca Zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego,
 • Małgorzata Skucha – Prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,
 • Marian Uherek – Dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach,
 • Marcin Kruk – Dyrektor Instytutu Techniki Budowlanej,
 • Dariusz Stachera – Dyrektor Departamentu Budownictwa Społecznego, Bank Gospodarstwa Krajowego
 • Adam Gawęda -  Ekspert polityki surowcowo-energetycznej, Radny Sejmiku.
 • Stanisław Podkański - Doradca Prezydenta Miasta Katowice ds. Architektury i Urbanistyki, Architekt Miasta Katowice

Debata potrwa od godziny 10:00 do 14:00. Dyskusję moderowała będzie redaktor Elżbieta Kazibut-Twórz z Dziennika Zachodniego.

Debata wpisuje się także w odbywające się w tym czasie „I Dni Energii Miasta Katowice”, w których obchody włącza się także Park Naukowo-Technologiczny, zwracając szczególną uwagę na tematykę wykorzystywania energii odnawialnej w budownictwie.

Wydarzenie jest bezpłatne jednak wymaga rejestracji.

Zarejestruj się!

Agenda debaty dostępna jest tutaj

Organizatorzy:

 
Partner:

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

 
 
 
I Dni Energii Miasta Katowice
Otwarcie nowego niskoenergetycznego budynku i wielkiej farmy słonecznej w Parku!
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .