ikona
  • icons
  • icons
  • icons
  • spacer
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons
  • icons

> Ruszyla-szkola-antysmogowych-aktywistow

Ruszyła szkoła antysmogowych aktywistów

Ruszyła szkoła antysmogowych aktywistów

2 miesiące potrwają zjazdy Śląskiej Szkoły Lokalnych Alarmów Smogowych, która wystartowała w sobotę 30 września br.  W pierwszym spotkaniu na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum, wzięło udział 30 uczestników, którym zależy na czystym powietrzu, zdrowiu i życiu mieszkańców. Przed nimi jeszcze 3 seminaria i 24 dawki nowej wiedzy.

Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych to cykl 4 seminariów dla lokalnych aktywistów zainteresowanych działalnością antysmogową. Jest wyjątkową propozycją Katowickiego Alarmu Smogowego i Fundacji Napraw Sobie Miasto skierowaną do osób działających na rzecz zmiany lokalnej polityki antysmogowej.

Celem Szkoły jest rozwijanie kompetencji uczestników, kreowanie silnych, świadomych i kompetentnych aktywistów lokalnych alarmów smogowych. Chcemy, żeby uczestnicy Szkoły zdobyli nową wiedzę i lepiej się poznali. Mamy nadzieję, że dzięki Szkole, uchwała antysmogowa dla województwa śląskiego zagości pod strzechy.

Program trwa 4 miesiące. 30 aktywistów lokalnych alarmów smogowych weźmie udział w cyklu czterech seminariów. Słuchają wykładów, a potem w małych kilkuosobowych zespołach przygotowują lokalne programy działań antysmogowych.

Poznają sposoby ograniczenia emisji zanieczyszczeń z urządzeń grzewczych małej mocy zasilanych paliwami stałymi i różnice w podejściu do budowania gospodarki niskoemisyjnej i ograniczenia niskiej emisji. Szkoła jest przede wszystkim okazją do rozmowy o różnych sposobach angażowania społeczności lokalnej w działania antysmogowe, a także wymiany doświadczeń na temat lokalnych działań antysmogowych.

Program „Śląska Szkoła Lokalnych Alarmów Smogowych” jest skierowany do osób, które działają na rzecz swoich środowisk, dostrzegają w nich potrzeby zmian i angażują innych, by je przeprowadzić. Wiedzą, że zmianę w swoim otoczeniu trzeba zacząć od samych siebie. Chcą się rozwijać jako aktywiści antysmogowi w swoich społecznościach, mają gotowość do pracy nad swoim rozwojem i planowania go. Chcą się zmieniać .

Projekt realizują: Fundacja Napraw Sobie Miasto i Katowicki Alarm Smogowy, a współfinansuje działania Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum jest partnerem przedsięwzięcia.

Źródło: Katowicki Alarm Smogowy

Szkoła aktywistów antysmogowych

Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Szkoła aktywistów antysmogowych
Dotacje na innowacje – Inwestujemy w waszą przyszłość
innowacyjna gospodarka
euro centrum
fundusz europejski
.box-1 { width:100%; height:10px; overflow:scroll; }

Spotkajmy się w miejscu, w którym łączymy naukę i biznes, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania dla technologii energooszczędnych.

Adres

Skontaktuj się z nami

Wysyłając zgłoszenie wyrażają Państwo zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach związanych z nawiązaniem przez właściciela strony www współpracy w obszarze innowacyjnych rozwiązań dla technologii energooszczędnych.
Administratorem Państwa danych osobowych, czyli podmiotem decydującym o celach i sposobach przetwarzania Pana/Pani danych osobowych, będzie Park Naukowo-Technologiczny „Euro-Centrum” Sp. z o.o z siedzibą w Katowicach, przy ul. Ligockiej 103; kod pocztowy: 40-568. Pozostałe nasze dane kontaktowe to: tel. 32 205 00 92; kontakt@euro-centrum.com.pl. Powołaliśmy Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez e-mail: j.krzystek@euro-centrum.com.pl. w każdej sprawie dotyczącej danych osobowych. Informujemy, że podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne, ale niezbędne do przekazania informacji o naszej ofercie, odpowiedzi na skierowane do nas pytania oraz nawiązania współpracy, a także, że przysługują Państwu prawa dostępu do Państwa danych osobowych, ich zmiany (w tym aktualizacji), a także pozostałe prawa opisane w klauzuli informacyjnej, której treść dostępna jest tutaj .